Надаються безкоштовні юридичні консультації у Центрі правової інформації Чернігівської ОУНБ. Чекаємо на вас кожного 2-го та 4-го четверга місяця з 15:00 до 16:30.
Відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів
Читайте періодику Чернігівщини онлайн!
Пропонуємо скористатися нашою електронною бібліотекою та ознайомитися з цифровими копіями періодичних видань Чернігівщини. Щоб переглядати газети й журнали, потрібно зареєструватися. Зробити це дуже легко: 2-3 хвилини – і Ви наш новий читач. Найсвіжіші номери періодики можна почитати, завітавши до нашого затишного інтернет-центру.
Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені Софії та Олександра Русових спільно з волонтерами започатковує акцію "Мандрівна бібліотека" в межах Всеукраїнської акції "Бібліотека українського воїна". Мета цієї ініціативи – збір та передача книг нашим захисникам, чернігівським воїнам.
Визначний український бібліотекознавець, педагог, перший офіційний директор Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського Степан Постернак народився 9 травня 1885 року в селі Степанівка Ніжинського повіту Макіївської волості Чернігівської губернії (нині село Рівчак-Степанівка Ніжинського району).
Степан Пилипович походив із родини сільського дяка. Навчався у початковій сільській школі, згодом – у Ніжинській класичній гімназії. У 1905 році вступив до одного з найстаріших навчальних закладів в Україні, відомого далеко за межами країни своїми освітніми, науковими і культурними традиціями, – Ніжинського історико-філологічного інституту князя Безбородька.
До Міжнародного дня медичної сестри, який відзначається щорічно 12 травня (в день народження Флоренс Найтінгейл, першої професійної сестри милосердя, яка народилася цього дня в 1820 році) під егідою Міжнародної Ради медсестер (ICN), у філії "Медична бібліотека" Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових 8 травня розпочинає роботу книжкова виставка "Медсестра – це стан душі".
Людська пам'ять – феноменальний витвір природи, матеріального світу буття. Завдяки пам'яті суспільство має безцінні надбання – свою історію, в якій закарбовані найважливіші події – як позитивні, так і ті, що віками потрясали віру й духовність людей. До негативних суспільних явищ належать лихоліття, і зокрема Друга світова війна. Вона змінила карту світу, призвела до нечуваних жертв і зламала долі мільйонам людей.
8 травня Україна відзначає День пам'яті та Перемоги над нацизмом, ушановуючи загиблих у Другій світовій війні 1939–1945 років.
Напевне, жодна інша історична подія не залишила такої глибокої рани в пам'яті народній і душах людських, як Друга світова війна – трагедія небувалих масштабів, що не тільки розколола і перебудувала світ, а й змінила цілі епохи. Чи не найбільший свій чорний і кривавий слід вона залишила в нашій рідній країні. На плаху війни, у вир якої українці потрапили не з власної волі, було покладено неосяжно велику кількість людських життів синів і дочок України.
На книжковій виставці "Знаменні та пам'ятні дати" представлені документи, присвячені окремим ювілейним датам, подіям, пам'ятним дням, які відзначаються у травні в Україні й за кордоном. Усі ці книжки можна взяти у відділі абонемента Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових.